30 Nisan 2015 Perşembe

KATİLİN KIZLARI- Randy Susan MeyersArtemis Yayınları
373 sayfa
Çeviri: Aslı Gizem Korkmaz

Lulu ve Merry sorunlu bir ailede büyüyen iki kardeştir. Lulu 10, Merry ise 6 yaşındayken babaları annelerini öldürür ve Merry'yi de yaralar. Anneannelerinin de kısa bir süre sonra ölmesiyle birlikte kızlar yetimhaneye gönderilirler.Roman, Lulu ve Merry'nin ağzından anlatılan bölümler şeklinde ilerlemekte. Kızların hayata karşı mücadeleleri, çektikleri sıkıntılar, büyüyüp yetişkin birer kadın olma yolundaki serüvenlerini okuduğumuz roman boyunca vurucu nokta ha şimdi geliyor ha şimdi gelecek diye diye bir baktım ki roman bitmiş!:)

Kolay okunan, güzel ilerleyen bir kitap ama bir şeyler eksik kalmış...Sonu hele hiç tatmin edici gelmedi bana.


Kitap Tanıtımından:

Lulu ve Merry'nin hayatı her zaman zordu. 

Lulu'nun onuncu yaş gününden bir gün önce ise, babaları, bu iki küçük kızın hiç de toz pembe olmayan hayatlarını bir karabasana çevirecek, kızlarının bencil annesine önlenemez bir aşkla bağlı olan baba kapının önüne konduğunda işler çığrından çıkacaktı. Böylece aile sorunları ölümcül bir hal alacak, Lulu ve Merry öksüz kalacaktı. Kızlara sahip çıkan da olmayınca, kendilerini önce bir yetimhanede bulacak, sonraysa varlıklı bir ailenin yanında kalmaya başlayacaklardı. 

Hiç kimseye, hiçbir yere ait olmadıklarını her an hissede hissede... 

Aralarındaki kardeşlik bağından başka tutunabilecekleri bir şey yoktu. 
Otuz yıl boyunca, bu gerçekle yaşamaya alıştılar. Mahkum babaları sürekli onları ve attıkları tüm adımları bir gölge gibi izliyordu. Kardeşlerden biri, babasını yok sayarken diğeri korkuyla ve görev bilinciyle babasına yakın durmayı seçti. 

İkisi de, babalarının şartlı tahliyesini bekliyordu. Endişeyle. O, iki kızı birbirine bağlayan ve aynı zamanda ayıran kişiydi. O, Lulu ve Merry'nin ailesiydi.

"Bu Büyüleyici ve Sarsıcı romanda, Meyers, annelerinin ölümünden sonra birbirine tutunan ve bağlılıkları geçmişle sınanan iki kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Elinizden bırakamayacaksınız."
Jenna Blum-New York Times çoksatarı yazar

"Ruhsal karmaşa yaşayan karakterler Meyers'ın hikayesini Doyurucu kılıyor." 
Publisher's Weekly

"Mutlaka Okunmalı!" 
Kirkus Reviews

"İki kız kardeşin Karmakarışık ve İlgi Çekici hikayesi... Meyers dürüst, insancıl ve zengin anlatımıyla göz dolduruyor. Güçlü ve Merak Uyandıranbir kitap." 
Miriam Gershow 

"Meyers'ın Yürek Burkan öyküsü karşısında kayıtsız kalmak olanaksız. Umut veren, karakterlerin her şeye rağmen cesaretle yola devam edişi." 
Lynne Griffin 

"Öksüz kardeşlerin hikayesi unutulmaz. Katilin Kızları Güzel ve Başdöndürücü bir okuma vadediyor. Kaçırılmamalı." 
Tish Cohen

2 yorum:

  1. Konu olarak bana hiç cazip gelmedi açıkçası :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. evet konusu pek iç açıcı değil!:) zira haberlerde her akşam benzeri iç karartıcı haberleri görüyoruz:( ödünç aldığım bir kitaptı, hemen okuyup vereyim diye öne çektim ama okunmasa da olurmuş:\

      Sil